Obraz czy zdjęcie na płótnie? Ciekawy pomysł na dekorację domu

przez Kasia Kowalska
zdjęcie na płótnie

Czy zdjęcie na płótnie będzie dobrym zamiennikiem dla obrazu?

Podążając za definicją obrazu, wszyscy wiemy, że jest to dzieło plastyczne wykonane za pomocą narzędzi piśmienniczych. Jako pilna obserwatorka różnego rodzaju grup artystycznych, muszę przyznać, że wielu już malarzy czy rysowników osiągnęło niesamowity poziom swoich umiejętności. Niejednokrotnie miałam możliwość podziwiać piękne rysunki wzorowane na fotografiach. Ich jakość niewiele się różniła od tych uwiecznionych na zdjęciach, o ile w ogóle. Często w takich chwilach marzy mi się posiadanie chociaż jednego takiego obrazu, najlepiej z członkami całej rodziny – jakże by inaczej?

Jest jednak małe, ale

Oczywiście marzenia są po to, by je spełniać i z całego serca życzę wam, aby każde nawet te najmniejsze miało możliwość kiedyś się ziścić. Sobie również tego życzę.
Niestety w życiu nie zawsze mogę kierować się jedynie pragnieniami. Jako osoba bardzo impulsywna w kwestiach podejmowania decyzji, raz po raz zmuszona jestem trzymać swoje ambicje na wodzy. Niejednokrotnie zdarzyło mi się zapragnąć czegoś fantazyjnego, zainwestować w to czas i pieniądze, a później żałować pochopnie podjętej decyzji. Teraz staram się rozważniej dobierać możliwości do zamiarów, ponieważ nie na wszystko — tu i teraz — posiadam np. odpowiedni budżet.

Dobry research to podstawa

Tak, pragnę posiadać obraz stworzony ręką artysty (zresztą, już niedługo taki okaz będzie cieszył oczy moich domowników, ale o tym innym razem). Prace w ten sposób wykonane nadają dziełu charakteru. Jednak aby dobrze wybrać, potrzebujemy odrobinę czasu i pieniędzy.
I tutaj przechodzimy do sedna sprawy, ponieważ na szczęście są inne rozwiązania, które może nie będą tak wyszukane, ale na tyle dobre, że ani nasze samopoczucie ani portfel nie ucierpią na tym.

Zdjęcie na płótnie

Osobiście uważam za niesamowite, jakie możliwości daje nam dzisiejsza cyfrowa technologia. Personalizowane kubki, kalendarze, kartki, breloki i wiele innych. Zdjęcia w różnych formatach, nawet panoramicznych oraz wyżej wspomniane zdjęcia na płótnie. Najcudowniejszą ideą takich pomysłów jest fakt, że mogą to być nasze, własnoręcznie wykonane fotografie, ale i niekoniecznie. Za wzór może nam posłużyć zdjęcie wyszukane w Internecie.

Lecz to nie wszystko. Aby stworzyć swój fotoobraz wcale nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych.

Nie wiem, jak wy, ale mnie cieszy fakt, że mogę za niewielką kwotę stworzyć na swój sposób własne małe arcydzieło. Poza jakością wykonania, która prezentuje się na naprawdę wysokim poziomie (link powyżej), dodatkowo niemała satysfakcja z wkładu własnego, jeśli fotografia służąca to stworzenia fotoobrazu jest naszego wykonania. Bo sami powiedzcie, czy może być coś fajniejszego od bycia „małym” artystą.


Artykuł powstał ze współpracy z firmą Fotoprint.pl

Podobne w tym temacie

Subskrybować
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii...
Zobacz wszystkie komentarze
0
Jeżeli ci się podobało — zostaw po sobie ślad w komentarzux