Oferta redakcja i korekta

przez Kasia Kowalska

Co jest najważniejsze w przypadku wyceny?

W tym miejscu przygotowałam dla Ciebie krótką ofertę. Dowiesz się z niej, ile mniej więcej kosztuje redakcja i korekta, nad jakimi dokumentami pracuję oraz ile czasu potrzebuję na wykonanie zadania.

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, dlatego aby wycenić swoją pracę potrzebuję kilku dodatkowych informacji. W wiadomości do mnie napisz, proszę:

  • o czym jest materiał poddawany redakcji/korekcie;
  • czy jest to np. artykuł na blog, książka itp.;
  • jaki przewidujesz czas na wykonanie zlecenia;

oraz:

  • wyślij próbkę swojego tekstu, nad którym miałabym pracować (może to być fragment: 2–3 strony lub nawet cały tekst);
  • podaj liczbę znormalizowanych stron lub arkuszy wydawniczych.

Więcej na temat tego, co jest mi potrzebne do wyceny Twojego zlecenia, możesz przeczytać w tym miejscu.

Cennik – redakcja i korekta

W tej chwili do odwołania obowiązują ceny promocyjne. Chcesz dowiedzieć się więcej – napisz do mnie!

Redakcja i korekta do 5 arkuszy wydawniczych jest rozliczana za stronę. Powyżej 5 arkuszy – za arkusz.

W przypadku jednorazowego zlecenia na redakcję i korektę (pierwsze i drugie czytanie) cena naturalnie ulegnie podwyższeniu, ale nie będzie to suma obu składników – wtedy najczęściej możesz liczyć na mały rabat.

Stałe zlecenia również są rozliczane indywidualnie, dlatego najlepiej będzie, jeżeli się ze mną skontaktujesz w tej sprawie.

Piszesz blog lub artykuły na stronę, tworzysz materiały promocyjne, ulotki, gazetki itp., na które przydałoby się rzucić okiem? Przy stałej współpracy oferuję również pakiety na określoną liczbę znaków do wykorzystania w danym miesiącu.

Rodzajów tekstów jest wiele. W tej chwili mogę wziąć na warsztat wszystko, co nie jest związane z historią lub pracami naukowymi. Niestety nie dysponuję czasem, który jest potrzebny przy opracowywaniu tego typu tekstów.

Średni czas pracy

Pamiętaj też, żeby nie wysyłać prośby o wycenę na ostatnią chwilę. Przybliżony czas pracy w przypadku redakcji to 1 arkusz wydawniczy dziennie, a w przypadku korekty 2 arkusze. Średniej wielkości książka składa się z ok. 10 arkuszy. Musisz więc zakładać, że o ile współpraca przebiegnie szybko i bez większych przestojów, na wykonanie zlecenia redaktor będzie potrzebował minimum 2,5 tygodnia, korektor – około tygodnia.

Krótka ściągawka na temat tego, jak w praktyce wygląda współpraca ze mną, znajdziesz tutaj. Pamiętaj, proszę, że każde zlecenie wyceniam indywidualnie, dlatego aby zrobić to dobrze, potrzebuję zapoznać się z tekstem, nad którym miałabym pracować. Możesz również poprosić mnie o wykonanie próbki – w ten sposób sprawdzisz, czy styl mojej pracy Ci odpowiada.

Na koniec ważna informacja! Nigdy nie musisz się obawiać o to, co stanie się z Twoim tekstem, nawet jeżeli nie zdecydujesz się na współprace ze mną. Zapewniam Cię, że od początku do końca wszystkie materiały, jakie mi udostępnisz, będą ze mną bezpieczne.

Dziękuję za Twoją uwagę. W razie jakichkolwiek pytań – napisz do mnie: kontakt@zufi.pl.