Film Netflix — Alias Grace — Grace i Grace

Alias Grace — Grace i Grace

Miniserial oparty na podstawie powieści M. Atwood o tym samym tytule.
Grzecznie uprzedzam, iż dopiero po zapoznaniu się z filmem doszukałam się inf, iż jest on wierną kopią książki. Dlatego też to wam pozostawiam decyzję, z którą wersją najlepiej obcować na początku. Autorka książki tworząc historię opierała się na prawdziwych zdarzeniach XIX wieku. Młoda pokojówka wraz ze stajennym zostali postawieni w stan oskarżenia dotyczącego zabójstwa.

Opis fabuły

Mamy rok 1843, Grace Marks zostaje skazana za współudział w brutalnym morderstwie właściciela posiadłości, Thomas’a Kinnear’a oraz jego gospodyni, Nancy Montgomery.
Stajenny, który uczestniczył w dokonaniu zbrodni zostaje skazany na śmierć poprzez powieszenie, natomiast sama Grace, również zostaje skazana na śmierć. Po wielu wątpliwościach oraz walce adwokata, sędzia wycofuje się z pierwotnego wyroku. Skazuje młodą pokojówkę na dożywotnią odsiadkę w więzieniu.
Po kilku latach przebywania w zakładzie karnym i zakładach psychiatrycznych, lokalna społeczność stara się pomóc dziewczynie. Na ich prośbę do miasta zostaje zaproszony Dr Simon Jordan, badacz umysłów, który ma pomóc w ustaleniu prawdziwych zdarzeń. Od tego momentu, Grace opowiada o swoim dotychczasowym życiu, przede wszystkim sprzed dnia zabójstwa.

Podsumowanie

Historia jest tak potężnie niesamowita, skłania do wielu refleksji. Poddaje w wątpliwość nasze przekonania oraz w wiarę w zjawiska zupełnie nam nieznane, czy też wręcz przeciwnie, znane, ale z którymi nigdy nie było nam dane obcować.
Pragnę w każdym zdaniu wam sprzedać ten film, jako warty obejrzenia. Nie znajdziecie wielu takich, gdzie ludzka psychika poddawana jest takiej analizie, już nie tyle przez innych, co samą bohaterkę.
Chciałabym również napisać coś na temat samego zakończenia, ale nie mogę tego uczynić. Zapewniam jedynie, iż wielu szczęka opadnie i długo będziecie rozwodzić się na jego temat.

Jeszcze jedno, w internetach można sporo wyczytać na temat samej historii, polecam tego nie robić, w przeciwnym razie, zniszczycie sobie niemałą frajdę z poznawania Grace Marks.

4 komentarzy
0 likes
Poprzedni wpis: Wykolejony James SiegelKolejny post: Wszystko za życie, ang. tytuł: Into the Wild

Podobne wpisyguest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne w linii...
Zobacz wszystkie komentarze
4
0
Jeżeli ci się podobało — zostaw po sobie ślad w komentarzux
()
x