Wszystko za życie, ang. tytuł: Into the Wild

Wszystko za życie, ang. tytuł: Into the Wild
Reżyseria i scenariusz: Sean Penn

Nie wiedziałam od czego zacząć, aby za wiele nie zdradzić, ale jednocześnie zachęcić was do obejrzenia tego filmu.

Christopher, po ukończeniu szkoły średniej, zamiast rozpocząć studia, które wróżyłby mu wielką karierę, postanawia wyruszyć w podróż autostopem w kierunku Alaski.
W szczególności ze względu na posiadaną wiedzę odnośnie problemu żywnościowego w Afryce, pragnął innego, lepsze życia dla siebie. Gardził wszechobecnym materializmem oraz marzył o swoim małym świecie, gdzie mógłby żyć w zgodnie z naturą, z dala od wszelkiej cywilizacji.
Przemyślenia oraz odczucia skrupulatnie zapisywał w swoim dzienniku, m.in. na podstawie którego, amerykański pisarz, dziennikarz i podróżnik Jon Krakauer w 1996 roku wydał książkę. W 2007 roku na jej podstawie Sean Penn nakręcił owy film.

Nadzieje na inne, lepsze życie

Christopher McCandless, pod przybranym imieniem i nazwiskiem Alexander Supertramp, wyrusza w lipcu 1990 roku w podróż, w nieznane.
Ze względu na wiek, należałoby powiedzieć, iż ten młody mężczyzna, lat 22, jest chłopcem z ogromnymi marzeniami, zupełnie nie przygotowany do tak wyczerpującej wędrówki.
Rezygnuje z pieniędzy po to, aby je później ponownie zdobyć ciężką pracą. Chłopak wykazuje się niesamowitą charyzmą i zawzięciem.
Wszystko wydaje się być takie beztroskie. Wczuwamy się w postać i jego ideologię, brniemy w to do chwili, kiedy Alex dociera do swojej upragnionej idylli, wówczas zaczynamy powoli zdawać sobie sprawę z tego, że jednak nie wszystko jest takie, jak być powinno.

Prawdziwa historia

W mojej opinii film jest warty uwagi. Jest to jedna z tych produkcji, gdzie po jej zakończeniu jesteśmy ciekawi prawdziwych wydarzeń. Przeszukałam niemalże cały internet i oczywiście znalazłam mnóstwo informacji nt. chłopaka i jego wyprawy (wy tego nie róbcie, przed seansem). Należy również mieć na uwadze fakt, iż w filmie nie wszystko jest zgodne z prawdą, natomiast książka będzie najlepszym źródłem informacji, gdyż autor opiera się na faktach: dzienniku chłopaka, jego listach do przyjaciół oraz zeznaniach naocznych świadków.

Ścieżka dźwiękowa w filmie również jest świetna. Polecam.

6 komentarzy
0 likes


6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Wątki w komentarzach
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autor
Kasia KowalskaKasiaZufi.plPaulina Strzyga - Poukładana Poprzedni autorzy
najnowszy najstarszy oceniany
Kasia
Gość

HM, zaintrygowałaś mnie… muszę poszukać tego filmu i go obejrzeć

Paulina Strzyga - Poukładana
Gość

Pięknie opisane, chociaż ja jako mocno wrażliwa osoba źle przeżyłam ten film. Dla mnie zakończenie powinno być zupełnie inne, ale ja po prostu tak mam. Historia sama w sobie była wstrząsająca, naprawdę dająca do myślenia i cieszę się, że go obejrzałam. I wiem, że mnóstwo osób tak nie robi, ale ja uwielbiam znać zakończenia przed obejrzeniem filmu. To nienormalne, ale ile radości sprawia śledzenie fabuły wiedząc co się wydarzy na końcu. Polecam spróbować 😀

Poprzedni wpis: Film Netflix — Alias Grace — Grace i GraceKolejny post: Wybór M. Natalia Nowak — Lewandowska

Podobne wpisy