Film Netflix – Brain on fire

Film Netflix — Brain on fire

Młoda dziewczyna, rozpoczynająca swoją karierę w New York Post zaczyna powoli “tracić zmysły”. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Momentalnie z totalnego przygnębienia popada w dosłowną euforię i odwrotnie, ma problemy ze snem, lub śpi godzinami i nie kontroluje “czasu”. W pewnym momencie dochodzi do ściany i nie potrafi już poradzić sobie z niczym, ciało odmawia posłuszeństwa. Lekarze nie potrafią jej zdiagnozować, szukają rozwiązania w psychice, lecz i to okazuje się być błędnym tropem.

Jest to prawdziwa historia oparta na wspomnieniach amerykańskiej dziennikarki Susannah Cahalan. Film nie porywa wartką akcją, lecz snuje się powoli, aż do szczęśliwego zakończenia. Niestety oceniam go średnio. Bardzo podobały mi się momenty, w których główna bohaterka popada w obłęd — przedstawiono to całkiem nieźle. Powód, dla którego niespecjalnie mi się podobał, tkwi w zakończeniu. Domyślam się, że musiał się znaleźć w końcu ktoś, kto zdiagnozuje dziewczynę, ale czegoś jednak mi brakowało. Sama diagnoza i dojście do niej trwała, jakby chwilę.
Jest jedna bardzo ważna rzecz, na którą chciałabym zwrócić uwagę. Brain on fire przyprawia o lekki zawrót głowy, ponieważ błędne diagnozy w przypadku tego typu chorób nie są niczym nowym. Osobiście wolę nie wiedzieć, ile ludzi do tej pory zostało źle zdiagnozowanych i żyją uwięzieni we własnym ciałach.

0 komentarzy
0 likes


Dodaj komentarz

avatar
Poprzedni wpis: Perfidia Valdemar BaldheadKolejny post: Film Netflix — One of us znany pod drugą nazwą — Retribution

Podobne wpisy