Bajka Kraina Lodu 2 — Frozen II

Bajka Kraina lodu 2

Wczorajszy wieczór gościłam z dzieciakami w kinie. Mile czas spędziliśmy oglądając bajkę Frozen II, w Polsce — Kraina lodu 2.
Muszę przyznać, że w oryginalnej wersji językowej bajka również była bardzo ciekawa, aczkolwiek brakowało mi trochę Olafa z głosem Czesława Mozila.

Krótko o fabule

Bardzo fajne i ciekawe rozwinięcie pochodzenia rodziców Elsy i Anny, przede wszystkim matki. Poruszono również temat ich śmierci i czasów, kiedy to sami byli jeszcze dziećmi.
Myślę, że nikt nie spodziewa się takiego rozwoju zdarzeń.
Dziewczyny ponownie walczą ze złem, ale nie takim typowym. Motywem przewodnim jest dojście do faktów, co tak naprawdę się wydarzyło, kiedy dziewczyny były jeszcze dziećmi. Dlaczego rodzice Elsy i Anny musieli wyruszyć w ich ostatnią podróż i czego tak naprawdę szukali.

Podsumowanie

Miałam wrażenie, że tym razem śpiewów było aż nadto — zwłaszcza Kristoff przesadził. Kto oglądał, będzie wiedział o czym mówię. Rozszerzenie tematu historii matki księżniczek oraz wyjaśnienie pochodzenia daru, jakim włada Elsa, w połączeniu z przykrą historią przodków ojca dziewczyn, daje nam fajną i ciekawą historię. Oczywiście wszystko to w niesamowitej oprawie baśniowej, która w nadmiarze niestety powoduje mały przesyt. Jednak jeśli miałabym krótko odpowiedzieć na pytanie, czy Kraina lodu 2 mi się podobała, odpowiedziałabym, że tak. Ba, przyznam, że w pewnym momencie łezka mi zakręciła się w oku.
Lubię historie, gdzie nie wszystko krąży wokół walki dobra ze złem, gdzie można podziwiać hart ducha ludzi i ich determinację poznania celu własnego istnienia. A to, że wszystko w wersji słodko-pierdzącej, no cóż — nie można mieć wszystkiego.

Polecam, dzieciaki będą zadowolone, rodzice też, o ile nie będą oczekiwali tego samego, co otrzymali w części pierwszej.

11 komentarzy
1 like


11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Wątki w komentarzach
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
7 Autor
PiotrekMagda z takietomile.plKasia KowalskaSikorkowe Pasjeminimili Poprzedni autorzy
najnowszy najstarszy oceniany
Piotrek
Gość

Byłem z siostrą i jej dziećmi niedługo po premierze. Podobała mi się ta część zarówno jak i pierwsza, z tym, że faktycznie, jak napisałaś było tu za dużo śpiewów niż jedynce. I faktycznie ta część wydawała w mi się w oprawie słodsza, aniżeli jedynka, za to treść wg mnie lepsza. 😉

Magda z takietomile.pl
Gość

Oglądałam pierwszą część i bardzo mi się podobała. Na drugą jednak nie wybrałam się do kina, ale jak tylko będę miała taką okazję, to chętnie ją obejrzę 🙂

minimili
Gość

Niestety, zanim do kin weszła druga część, zdążyliśmy pozbyć się krainolodowych gadżetów. Kolejne niestety – po filmie zaczynamy skupowanie od początku;-)

Sikorkowe Pasje
Gość

Mieliśmy iść, ale nie dotarliśmy. Jednak mamy bilety na Star Wars 🙂 W piątek ruszamy na galaktyczną przygodę 🙂

Myśli Potarganej
Gość

Niebawem będę miała okazja tę wersję słodko pierdząco zobaczyć na własne oczy, ponieważ wybieram się z moją 16-to letnią córeczką malutką, hi hi, cóż dzieciństwo mija, a sentyment pozostał. Dziękuję, że mnie urpzedziłaś, sama jestem ciekawa jak po latach odbierzemy dalsze przygody Elzy i spółki. Poprzednie oglądałam jeszcze z całkiem niedużymi dziećmi

Poprzedni wpis: Skaza Robert MałeckiKolejny post: Jak łatwo zabić człowieka?/ Pacjentka – Alex Michaelides

Podobne wpisy