Dokument Netflix – Conversation with a killer: The Ted Bundy tapes

Krótkie streszczenie.

Szczerze mówiąc, na dzień dobry byłam przerażona. Nie wiem, czy świadomość, co ten człowiek zrobił była tego efektem, czy po prostu miał w sobie coś wywołującego niepokój u innych.

Jest to dość krótki, 4 odcinkowy dokument. Ukazano w nim sporo informacji na temat samego mordercy, jego sposoby funkcjonowania oraz postrzeganie świata i ludzi.
Przedstawiany przez wielu jako inteligentny, bystry, sprytny, uroczy mężczyzna. Jego silna narcystyczna osobowość biła wręcz od niego, do tego stopnia, że swoim blaskiem potrafiła oślepić zaprawionych w boju. Mimo zarzutów mu stawianych, w perfekcyjny sposób potrafił zjednywać sobie ludzi i manipulować nimi- nawet w sądzie.
Zbrodnie były brutalne a osoba, która ich dokonała, to absolutnie wyrachowany pozbawiony uczuć osobnik.

Jakoś to było.

Muszę przyznać, że czasy w jakich żył Bundy, były idealne dla takich jak on. Kryminalistyka i dochodzeniówka żadna wręcz. Braki technologiczne plus słabo rozwinięta wyobraźnia wielu przedstawicieli władz, była niemalże idyllą dla takich zwyroli. Kto to widział, żeby w tych czasach udało się zbiec mordercy z rąk policji i to nie raz a dwa: raz, wyskakując z okna z budynku sądu a drugi, z więzienia 😱

Dlaczego ten a nie inny?

Nie ukrywam, że ciekawa jestem takich osób, ponieważ ich sposób myślenia i funkcjonowania zazwyczaj jest odmienny od pozostałych. Dlatego też czuję mały niedosyt. Liczyłam “na rozcięty mózg” i wyjęte z niego wszystko, co tam zalegało.
Rozumiem dlaczego został skazany i zabity, dziwi mnie jednak postawa wielu ludzi, którzy mimo wiedzy, że Bundy był zaburzoną osobą, jednocześnie czuli radość po jego śmierci. Oczywiście postawa rodziców zamordowanych dziewczyn również jest zrozumiała. Zapewne, gdyby mojej rodzinie przydarzyła się taka straszliwa tragedia, byłabym za pozbyciem się ze społeczeństwa kogoś takiego jak Bundy. Jednak bycie specjalistą w danej dziedzinie do czegoś zobowiązuje, uważam, że takie odruchy są niewłaściwe i nieprofesjonalne. Nic to, winę zrzucam na czasy i fakt, że jesteśmy tylko ludźmi.

“We want to be able to say we can identify these dangerous people. And the really scary thing is you can’t identify them. People don’t realize that there are potential killers among them. How could anyone live in a society where people they liked, loved, lived with, worked with, and admired could the next day turn out to be the most demonic people imaginable?”- Ted Bundy.

0 komentarzy
0 likes


Dodaj komentarz

avatar
Poprzedni wpis: Przerwane milczenie Charlotte LinkKolejny post: Ciemno, prawie noc Joanna Bator

Podobne wpisy