Film Netflix – The Zookeeper’s wife/Azyl

Film Netflix – The Zookeeper’s wife/Azyl

The Zookeeper’s wife, polskie tłumaczenie Azyl.

Film nakręcono w oparciu prawdziwej historii życia Jana i Antoniny Żabińskich, którzy podczas II Wojny Światowej ukrywali w swoim dawnym Zoo i w piwnicach domu setki Żydów. Cześć z nich przebywała pod ich opieką kilka dni. Znaleźli się również tacy, którzy pozostali z nimi niemalże do końca trwania wojny.

Jest to trudna i bardzo wzruszająca historia. Trwanie w ciągłym strachu i obawie o życie własne i innych “podopiecznych”.
Poświęcenie ze strony Żabińskich było ogromne. Na pozór normalna Polska rodzina, która potrafiła odnaleźć w swoim dawnym sposobie życia rozwiązanie na uratowanie dziesiątek bezbronnych, skazanych na śmierć dusz.

Cieszę się, że w końcu znalazłam czas na obejrzenie filmu, żałuję jedynie, że tak późno.

Film został nakręcony na podstawie powieści “Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO” autorstwa Diane Ackerman wydanej za sprawą Wydawnictwa Świat Książki.

Niestety książki jeszcze nie miałam okazji przeczytać, ale koniecznie muszę nadrobić.

Z pasji do książek, z miłości do życia — motto, które mnie nie opuszcza przez ostatnie lata. Uwielbiam czytać książki, oglądać filmy, fotografować i żyć! I o tym rownież jest mój blog. Na co dzień zajmuję się pracami korektorskimi w książkach, gazetach i czasopismach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybować  
Powiadom o